Tijdens de bijeenkomst op 11 december gaf William Harpe een lezing over zwart-wit fotografie. De meesten van ons kennen William wel omdat hij elk jaar wel een keer een lezing geeft over een of ander onderwerp. Zwart-wit fotografie is iets wat hem na aan het hart ligt. Hij heeft zelfs een moderne digitale camera die alleen in zwart-wit fotografeert.
Naast prachtige foto’s gaf William ook veel waardevolle tips, waaronder:
- Neem veel tijd voor elke foto. Kijk goed rond, bepaal de juiste positie en compositie, denk na over instellingen, et cetera.
- Fotografeer bekende onderwerpen en locaties op een bijzondere manier. Fotografeer bijvoorbeeld een vogel voor een beroemd gebouw, of kies een ongebruikelijk standpunt.
- Zet je camera op zwart-wit, ook als je in RAW fotografeert en je de foto pas tijdens het bewerken omzet in zwart-wit. Zo zie je veel beter hoe de foto er uiteindelijk uit komt te zien.
Een zeer leerzame voordracht. Na afloop van de presentatie werd bekend gemaakt dat het thema voor de fotowedstrijd volgend jaar december niet geheel toevallig Zwart-Wit is.